A Orquestra

A Orquestra Folk de Galicia SonDeSeu nace hai dúas décadas no seo do extinto Conservatorio de Música Tradicional da Universidade Popular de Vigo, a actual ETRAD. A agrupación explora a fusión e mestura das músicas de creación colectiva con elementos contemporáneos desde unha visión orixinal que se aproxima, ás veces, ás expresións da música culta. Ao tempo, desde a perspectiva educativa, crea sinerxías poderosas e un entramado completo tanto á hora formativa como á hora de presentar un colectivo sólido e pioneiro en Europa.

A suma da creatividade colectiva e intención de posta en valor da música de raíz ao longo destas dúas décadas deu lugar a numerosos proxectos de investigación no ámbito da música folk ou eventos ao vivo (‘Libro branco da Educación en Música tradicional’, ‘O canto das Illas’, ‘Arraianos’, A Rede Europea de Orquestras Folk ENFO), iniciativas que sitúan SonDeSeu como un grande referente da música galega tanto no país coma noutros puntos da península e do continente europeo.

 

Arpas

 

Beatriz Martinez, mestra de sección
Olalla Vidal
Laura Barreiro
Inés Lorenzo
Nicolá Le Creurer
Leti Pais
Pilar Fernández
_MG_1813

Contrabaixos

Rodrigo Romaní, mestre de sección.

Alba Valverde
Angela Covelo
Anxo Xesteira
Ignacio Ojea
_MG_1830

Cantareiras

Xisco Feijoo, mestre de sección.

María J. Balado
Carme López
Anaïs Barbier
Marta Collazo
Ánxela Conde
Ana M. Domínguez
Alba Faro
Pilar González
Sara Malvido
Rosa Martínez
Mercedes Pazos
Teresa Santamaría
Itziar Solar
Lucía Alborja
Patricia Sánchez
Raquel Valcarce
_MG_1810A

Buzukis

Xosé Liz, mestre de sección.

Marta Martínez
Samuel Soto
Diego Langarica
_MG_1888

Gaitas

Xaquín Xesteira, mestre de sección.

Marina Fernández
José Manuel López
Jesús Muiños
Antonio Prieto
Anxo Pérez
Alberto Barreiro
Iván Lobato
_MG_1848

Percusión

Xaquín Xesteira, mestre de sección

Marilú Campos
Javier Figueroa
Eva González
Anxo Pardo
Xulia Feixoo
David Vicente
_MG_1866

Requintas

Xosé Liz, mestre de sección.

Pilar Vieira
Juan Carlos Crespo
Jaime Rebollo
Beatriz Rodríguez
Pablo Recuna
Nuria Freiría
Blanca Trigo
_MG_1836A

Violíns

Begoña Riobó, mestra de sección.
Marina Carpente
María Jorge
Nuria Méndez
María Pérez
Felipe Rodicio
Francisco Táboas
José Ángel Varela
Rosa Míguez
Elena Fernández
Samuel Fernandez
_MG_1862

Zanfonas

 

Anxo Pintos, mestre de sección.

Juan Rivas
Iván Costa
Teresa Gómez
Paz Martínez
María Muras
Francisco A. Pereiro
Sara Bonner
Mikiko Watanabe
Rocio Solla
Antón Pombar
José Luis Simal
_MG_1902

Administración: Juanma Figueiro

Nalgures Producións: Merchi Pérez

Fotografías de Nando Iglesias
Translate »